teisipäev, 6. august 2019

Stockholm

 Laupäeval pidin tegema kiire ühepäevase külastuse Stockholmi. Lapsele külla. Ta on hetkel mitu nädalat järjest Rootisi ja vabal päeval vaja tegevust leida.
Nõnda siis laupäeva hommikul vara startisingi Stockholmi poole.
 Nii kui linna jõudsime, sattusime paraadile. Või noh, eks meil oligi plaan sinna sattuda. Mitu tundi vaatasime.
 Ja ma ei jõudnud ära imestada KUI sõbralikud kõik inimesed olid. Mitte ühtegi negatiivset inimest ma ei näinud. Kõik elasid paraadile kaasa. No ma saan aru küll, et need, kellele see ei meeldinud, nemad hoidsid lihtsalt eemale kesklinnast.
 Edasi suundusime Djurgardeni saarele. Esimene sihtpunk oli Vaasa muuseum. Ja sellega me ka osaliselt päeva lõpetasime, sest olime seal kuni muuseumi sulgemiseni.
 Siis jalutasime mööda mereäärt.

 Ja jõudsime ABBA muuseumisse. Ei tea mitmes kord mul juba on? :)
 Muuseumisse me tegelikult rohkem sisse ei läinud kui muuseumipoodi, et osta ABBA tass. :)
 Kuni Laps jäätist ostis, leidsin mina Mamma Mia ukse. :)
 Siis laevaga kesklinna. Vaatasime ruttu ka kuningalossi üle. Ning oligi aeg päev lõpetatuks lugeda, ning lennujaama minna. Ikka meie moodi ja viimasel minutil.
 Võtsime Krissu toast mu koti ja hakkasime kihutama õige terminali poole. Kuna aega oli vähe, siis suundusime kohe esimese tabloo juurde asja uurma. Tallina taga oli selline kiri.
Kodus eelmisel õhtul olin veel mehele nalja teinud, et Nordicaga tulen ning kes teab kuidas ja millal mul tagasi õnnestub jõuda. Seekord olin lausa selgeltnägija. :D
Õnneks oli mul laps kaasas ja seetõttu tegi asi meile pigem nalja. Käisime uurisime, mis siis nüüd saab. Anti mulle hotell, õhtusöögitalong ja hommikusöök. Ning kästi ise otsida omale sobiv lend.  Ehk siis ise tuli helistada ja küsida, mis nüüd edasi saab.
Meie õhtusöök: printsessi kook ja siider. :)
Minu tuba. Hotell oli Clarion, umbes 50 meetrit kaugemal kui tütre oma. Asukoht lennujaama Sky Citys. Minusugusele, uut reisi ootavale inimesele, ideaalne.
Tuba oli külm ja selline kiri seinal. :D
 Arvestades seda, et tegu lennujaama hotelliga oli vaade aknast küll hea. :)
Sky City, tütre hotelli lifti eest pildistatud.
Kuna kõik hommikused lennud Tallinna poole olid juba täis, ei jäänudki muud üle, kui võtta õhtune lend ja nautida veel ühte päeva Stockholmis. Õnneks oli ka tütrel vaba päev. :)

Ära jäänud lend oli vist üsna tühi (äkki seetõttu tühistatigi?). Nägin vaid ühte meest väikese pojaga, üht abielupaari ja kaht tüdrukut. Eks ilmselt oli mõni veel, aga rohkem ma ühtegi eestlast/venelast ega ka niisama eksinud tursti ei kohanud.
Tüdrukutel oli eriline ebaõnne päev. Nad olid tegelikult kruiisil, jäid laevast maha ja ostsid lennukipiletid, et koju jõuda. Ja siis tühistati lend ära. :)

Kommentaare ei ole: