laupäev, 27. juuli 2019

Praha reis

 Me ei ole ammu enam kahekesi kuskil kaugemal reisil käinud. Põhjus lihtne: kes valvaks meie hädavaresest koera? Seekord tegin südame kõvaks ja ostsin lihtsalt lennukipiletid ära. Rannapuhkust ei kaalunud, sest tean, et mees ei suuda rannas pikalt peesitada. Seega jäi linnareis ja valikus olid päris mitu linna (London, Pariis, Genf ja Praha). Lõpuks otsustasime Praha kasuks, sest me ei olnud seal kunagi käinud. Tśehhis küll, aga mitte Prahas. Ööbimiseks valisime ühe kodumajutuse ja hotelli vahepealse asja. GregoryHouse oli nimi. Asukoht väga hea, vanalinn jalutuskäigu kaugusel. Poed ja erinevad söögikohad lähedal. Hommikusööki ei pakutud, rohkem nagu üürikorter oli. Meie jäime väga rahule.
Vaade meie öömaja rõdult. Vanalinn oli ka näha, aga siis pidid pea vasakule pöörama. :)
 Esimene jalutuskäik vanalinna. Alguses tundusid need autod lahedad, aga tgelikult tavaline turistilõks. Isegi turvavööd olid olemas. :)
 Minu lapsepõlve mutt.
 Tyn´i katedraal raekojaplatsil. Selle kiriku tornuid olevat olnud Disney Okasroosikese lossi ehkitamisel eeskujuks.
 Astronoomiline kell. Kella pidime natuke aega taga otsima, sest arvasin, et see on Raekoja platsil, aga jäi veidi kõrvale.
Karli (Charles) sild.
 Sild oli alati rahavast täis ja kuigi seda soovitatakse vaatama minna hoopis pimedas, siis meie ei viitsinud. Käisime nende päevade jooksul mitmel korral üle selle silla, aga alati valgel ajal.
 Telefoniautomaadid. Ei tea, kas tänapäeva eesti lapsed saaksid aru, millega tegu?
Juudikvartalisse jõudsime ka. Oli kena, aga midagi nii ilusat kui lubatud, me ei leidnud. Aga kuna aega oli, siis jalutasime läbi, vaatasime sünagoogid ja juudi surnuaia üle ka.

Kommentaare ei ole: