teisipäev, 12. juuni 2018

Jälle kooliaasta läbi

 Alles oli 1.september ja täna juba jagasin tunnistusi. Tahaks nagu kirjutada, et sel õppeaastal viimast korda, aga tegelikult nii esimest kui ka viimast korda, sest tänapäeval saabki tunnistuse vaid õppeaasta lõpus. Ka laste arvates läks see aasta ülikiiresti. Hoolimata sellest, et õppeaasta ise oli pikem kui varasematel aastatel.
Eks see selline katsetamise aasta oli. Mul on alati olnud kombeks käia klassiga veerandi lõpus muuseumis. Sel aastal aga olid perioodilõpud lihtsalt äkki keset õppimist ja vaheajad samuti ning ma ei suutnudki muuseumiskäiku kuskile planeerida. Eks sügisel pean selle peale varem mõtlema hakkama.
Kevadisel klassiekskursioonil käisime Kilpla külas. Väga tore käik oli. Ja kohapealne giid oli väga vahva. Lapsed kuulasid päris hästi. Oli tegevusi, oli juttu. Kõike parasjagu. Ka portselanimaalimist said proovida.
Meie Tupsu tutvumas kilplasega. Lähemale igaks juhuks ei julgenud minna. :)

Tänu kooliaasta pikenemisele aga pole juunis enam eriti tööpäevi jäänudki. Homme on meil selline traditsiooniline aastalõpu päev, kus midagi olulist eriti ei tehta. Joome kohvi, jutustame - nii see homne päev kulgeb. Siis on mõned töised päevad jäänud, nende jooksul peaks ilmselt kolima uude klassi. Siis õpetajate väljasõit, 9.klasside aktus ja ongi juba puhkus käes.
Ehtsa eestlasena peaks lõppu mainima, et ööd hakkavad varsti pimedaks minema ja kaugel need jõuludki enam on. :)

Kommentaare ei ole: