kolmapäev, 30. jaanuar 2019

Rahvatants

 Täna oli meil tantsupeoks ettetantsimine. Lapsed olid tublid, läks päris hästi. Kõigil tantsud selged ja nüüd on 2 kuud aega seda kõike lihvida.
Praegu pildilt vaatan, et poistel särgid pükstest väljas. No rahvatatsusärgid on üsna lühikese pihaosaga. Nii kui kätega vehivad, on särk püksist väljas. Täna siis pakuti lahendus, et traksid pükste peale. Hea mõte iseenesest. :)
Siin pildil on mõlemad meie kooli rühmad. Üks on väikeste rahvatantsuring (tagumised) ja teised siis minu lapsed. Juba teist korda üritame peole saada terve klassiga. Eelmisel korral jäime välja. Siis olid nad muidugi pisikesed ka. Nüüd on mul hetkel tunne nagu Kiire isal Suve filmis, et "kui me nüüd juba nii palju kahju oleme kannatanud, siis peame tegema nagu Teele tahab". Et kui me siiani oleme jõudnud, siis nüüd tuleb lihvimisele kõvasti panustada. Kui 68 rühmast pääsevad peole vaid 40, siis ei tohi eksida. Ja mitte lihtsalt ei tantsi veatult, vaid pead selgelt olema parim ja meelde ka jääma.
Tantsuõpetaja kardab, et ühest koolis kahte samas vanuserühmas gruppi kindlasti ei lasta. Et valitakse parimad ja teine grupp jääb välja. Eks siis kevadel näha ole.

1 kommentaar:

Emmeliina ütles ...

nii armas, ootan juba pidu!