teisipäev, 2. juuni 2015

Niguliste muuseum

Ma ei tea kuidas tüdrukutele meeldis, aga mina olen küll tänasest käigust vaimustuses. Kuna jõudsime veidi varem kohale, siis tuli meiega kõigepealt rääkima turvamees ja natuke aega hiljem veel üks mees. Ja kui selgus, et me oleme huvitatud nende alatrist, siis kutsus ta meid kohe lahkelt sisse. See teine mees osutus hiljem muuseumi direktoriks. :)
Tüdrukutel lubati altarile minna päris lähedale. Kohe nii lähedale, et turvasüsteem hakkas piiksuma. Siis tehti ekstra meie jaoks lahti altar, mida tehakse lahti vaid kolm korda (päeva) aastas (nigulapäevadel). 
Plaanitud ühe tunni asemel viibisime me seal ligi kaks tundi. Nigulistes töötavad eriti vahvad ja suurepärased, oma tööd armastavad inimesed. Seal oli niivõrd mõnus olla, et kohe kahju oli lahkuda. :)

Kommentaare ei ole: