esmaspäev, 6. mai 2019

Sinine esmaspäev

Oli juba ilus kevad. Ja siis sadas jälle natuke lund. Õnneks mitte nii palju kui Soomes. :)
Tundub, et külm siiski õisi ära võtnud veel pole.

Tantsupeo tulemused tulid ka lõpuks. Minu klass jälle ei pääsenud peole. Seekord on see mulle küll täiesti arusaamatu. Kuna olin 90 protsenti kindel, et nad saavad, siis lõi see teade mind ikka täitsa auti. Tegelikult sain teada reedel, 5 minutit enne viimase tunni lõppu. Aga ma lihtsalt ei suutnud sel hetkel välja mõelda kuidas seda lastele öelda. Ja halbade uudiste edastamist võib ju edasi ka lükata?
Täna siis ütlesin. Nägin, et mõnelgi tüdrukul läksid silmad märjaks ja ka poisid olid tõsised. Keegi ei öelnud "Jee, ma ei tahnudki minna" vms. Klassis oli vaid kurb vaikus. Kuna reedel oli matemaatika kontrolltöö, siis viisin jutu kiiresti kontrolltööde peale (mis läksid hästi ja olid seega toredad uudised) ning edasi läks päev juba tavapäraselt.
Kahjuks ei anta tantsupeole pürgijatele mitte mingisugust tagasisidet. "Täname osalemise eest ja te ei osutunud akrediteerituks" on ainuke asi, mida teada saad.
No tõesti, seekord oli kõik hästi: tantsud selged ja tulid ka hästi välja, riided nii nagu nõuti, read sirged, käed nii nagu vaja. Lapsed isegi naeratasid. Tantsides oli ring paraja suurusega, paaride vahed parajad, mahtusid 8 x 8 ruutu ära. Üks müts kukkus tantsuhoos põrandale ja lõpupoosi unustasid ähmiga võtta. Kas need olid asjad, mis tantsupeole ei sobi? See oli ju kõik parandatav, oluline: tantsud olid ju selged ja kõik õnnestus.
Selline asi võtab tahtmise järgmine kord üritada ära. Muidugi on mitu aastat aega ja vahepeal läheb pahameel ära. Aga hetkel on küll tunne, et viimane kord. Rohkem ma enam lapsi ei traumeeri.

4 kommentaari:

killuke ütles ...

Oi, kui kahju 🙁 Imelik, et tagasisidet ei tule? Kas seda saaks natuke surkida, et nad andma hakkaksid? Näiteks võiks olla mingi ankeet, kus kerge valikuid teha, mis hästi mis halvasti. Ise mäletan keskkooli ajast, kui käisime ette tantsimas. Närv oli ikka sees.

sille ütles ...

Minuteada lastele ei antud mingit tagasisidet. Täisksvanud vist said mingeid punkte, aga ma täpselt ei tea. Ma ise ei ole ju tantsuõpetaja.
Rahvatantsuring sai peole. Minu meelest (ka tantsuõpetaja on sama meelt), tantsisid minu lapsed paremini. Aga ring sai peole, minu omad mitte. Saa siis aru. 😐
Tegelikult kahtlustab tantsuõpetaja, et lihtsalt arvati, et ühest koolist ei ole kahel samas vanuseklassis ja sama õpetajaga rühmal vaja peole saada. No ei tea.

helle ütles ...

Kahju küll! Tegelikult võiks ju Tallinna rühmi selle arvestusega rohkem võtta, et nemad käivad kodust ja pole majutamisega nii palju probleeme. Või see pole mingi argument?
Tegelikult on vist ikka see, et tase on ühtlaselt väga kõrge ja staadion pole kummist.
Ma vaatasin, et minu endisest kodukohast said peole nii sega- kui naisrühm. On väga õnnelikud.
Ma käisin ise ka noorema korduvalt tantsupeol. Raske, aga väga emotsionaalne.

sille ütles ...

3.-4. klasside tantsurühmad saidki osaleda vaid Harjumaalt. Ja nemad on selle peo noorimad rühmad.