esmaspäev, 21. oktoober 2013

Sinine esmaspäev

Täna võiks olla üks ilus esmaspäeva hommik. Algab ju vaheaeg ja kuigi puhata pole eriti aega, on see siiski veidi ka puhkuse eest. Aga tänu eilsetele valimistulemustele on tänane päev ära rikutud. Kuidagi eriti masendav tunne on. Mitte midagi ei muutu.
Jäävad joodikud ja kodutud bussides (tänu tasuta transpordile), jäävad aegunud ja vanad bussid, trammid ja eriti trollid (mõned neist on pärist veel minu lapsepõlveaegadest ja talvel on nad tõsiselt jääkülmad), jäävad vanad bussiliinid (tõsi, on paar uut: imebuss 25, mis sõidab mingitel müstilistel päevastel aegadel, 37 mis sõidab kahjuks ainult nädalavahetuseti ja 24A, mis on ainuke buss, millest vähemalt Mäepealse elurajooni inimestel kasu peaks olema). Kolm uut liini viimaste aastakümnete jooksul ja nendestki kaks on täiesti läbimõtlematult sõitma pandud.
Jäävad muponaudid, jäävad tänavaaugud, jääb korruptsioon, jääb Tallinna televisioon, jäävad alarahastatud lasteaiad ja koolid.
Ma tõesti lootsin, et seekord midagi muutub. Aga venelased ja paljud pensionärid elavad mingis omas mullis ja seda saab muuta vaid ilmselt ühe inimese ära kadumine. Mis on tegelikult kurb iseenesest.

Nagu eile keegi twitteris ütles:nii sinist esmaspäeva pole enam ammu olnud.

Kommentaare ei ole: